O firmie << cofnij 
O firmie

Aktualności

Nasze produkty

Sklep internetowy

Zdrowe żywienie

Sprzedaż hurtowa

Regulamin sklepu

Przepisy

Kontakt

Ecropolis

PIERNIKI SZCZECIŃSKIE

CERTYFIKAT TAST 2012
PPH TAST - kim jesteśmy?

P.P.H „TAST” jest firmą prywatną działającą od 1983 roku. Właściciele to małżeństwo Jadwiga i Jan Tabińscy. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa jest produkcja rzemieślnicza w zakresie cukiernictwa, piekarnictwa, gastronomii oraz handel detaliczny i hurtowy.


kawiarnia Filipinka przy ul. Witkiewicza 1 b w Szczecinie - firmowa kawiarnia-cukiernia PPH TASTW 2001 roku zainicjowano w firmie nowy dział pod nazwą „Technologie Ekologiczne”. W ramach tego projektu od roku 2002 firma wprowadziła do produkcji wypieki wegetariańskie na bazie surowców ekologicznych i do chwili obecnej sukcesywnie rozwija ten asortyment.


Firmowy sklep ekologiczny PPH TAST przy ul. Witkiewicza 1 b w Szczecinie

Liderami  firmy są:
Jan Tabiński ur. 1955r., z wykształcenia mgr inż. chemik, właściciel firmy od 1983 roku, weganin od roku 2001;
Wiktor Holcman – dyrektor firmy - ur. 1947 r. mgr inż. technologii żywności z wieloletnim stażem w branży spożywczej na stanowiskach kierowniczych;
Robert Świerk ur. 1972r. technik żywności z ośmioletnim stażem pracy w przetwórniach żywności ekologicznej na zachodzie Europy. Absolwent Międzynarodowego Instytutu Makrobiotycznego w Kiental w Szwajcarii. Wegetarianin od 1993 roku.

Jan Tabiński podczas międzynarodowej konferencji poświęconej zdrowemu żywieniu w 2004 roku

„Zaczerpnąć ze źródła” to hasło odzwierciedlające dążenie kierownictwa firmy do zauważania, poznawania i stosowania rzeczy pierwotnych i naturalnych, będących w zgodzie z odwiecznym rytmem przyrody. W produkcji żywności jest to chęć dostarczania konsumentowi produktów wegańskich i wegetariańskich o możliwie jak najwyższych walorach odżywczych i smakowych. Żywność ta produkowana jest metodami naturalnymi z naturalnych nie rafinowanych surowców. W handlu oznacza to ofertę na wysokiej jakości produkty spożywcze, kosmetyczne i higieniczne, a także proste preparaty roślinne o niezwykłych własnościach.
Stosowane i oferowane technologie ekologiczne to między innymi: woda energetyzowana (ożywiona), technologia EM Efektywne Mikroorganizmy, techniki dr Clark - naturalnego (bez antybiotyków) pozbywania się z organizmu szkodliwych drobnoustrojów i pasożytów.

Przedstawiciele PPH TAST wśród uczestników międzynarodowych targów SKANIA


Firma posiada certyfikat ekologiczny Nr 05 0002 P11 zgodny z Rozporządzeniem Rady EWG 2092/91 oraz Ustawą o Rolnictwie Ekologicznym z 20.04.2004r. (Dz. U. Nr 93 poz. 898), wydany przez Jednostkę Certyfikującą Bioekspert Sp. z o.o. PL-EKO-04

Certyfikat obejmuje ponad 100 pozycji asortymentowych w następujących grupach towarowych:

  • ciasta, ciasteczka, herbatniki, chrupki i krakersy wegańskie,

  • pieczywo razowe,

  • przekąski wegetariańskie,

  • garmażerka wegańska na bazie białka pszennego i sojowego.

Obecnie produkcja odbywa się w dwóch zakładach produkcyjnych na terenie Szczecina.

"PRZYJAZNA SŁODYCZ"

Ogólnopolski program, do którego przystąpiła nasza cukiernia. Zasada jest prosta:

"CIASTA PRZYJAZNA SŁODYCZ SĄ SMACZNE, ZDROWE, WARTOŚCIOWE, Z DOBRYCH SKŁADNIKÓW; MIĘDZY INNYMI TŁUSZCZE NIEUTWARDZONE, KTÓRE NIE PODWYŻSZAJĄ POZIOMU CHOLESTEROLU WE KRWI. "


To nowa linia ciast z wartościowymi składnikami bez tłuszczów utwardzonych ze śladową ilością izomerów trans - poniżej 1 %. Nie zawierają alergenów, konserwantów oraz substancji genetycznie modyfikowanych.Od końca lipca 2011 rozpoczęliśmy produkcję Pierników Szczecińskich według XIX - wiecznej receptury. Piękne, szlachetne wyroby o głębokim, korzennym smaku i aromacie, swoją wyjątkową jakość zawdzięczają wyważonej kompozycji składników.
Pierniki zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.
 PPH Tast   ul. St. I. Witkiewicza 1b   71 - 121 Szczecin   tel./fax (091) 48 710 74 / tel. 48 728 85   poczta@tast.pl     realizacja www.ssi.com.pl